Finská jezera - Self Drive Zájezdy Finsko - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Finsko

název zájezdu: Finská jezera - Self Drive


Země:
 
Finsko
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za přírodou, za památkami
Ubytování: Sokos Hotel Pasila, Cumulus Hotel Lappeenranta, Sokos Hotel Kimmel, Cumulus Hotel Jyvaskyla, Cumulus Hotel Turku, Sokos Hotel Presidentti
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 01.08.2017
Konec zájezdu: 08.08.2017
Počet nocí: 7
Průvodce: 
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
31 900,- Kčcena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a autě
990,- Kčpřipojištění proti stornu

Cena zahrnuje:
 
letenku Praha - Helsinky - Praha na přímém letu
letištní a vystavovací poplatky
7 nocí ubytování v hotelech 3* ve dvoulůžkových pokojích
7 x skandinávská bufetová snídaně
pronájem auta kategorie B (VW Polo nebo podobný) na dobu pobytu, vyzvednutí a vrácení na letišti
neomezené km
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní pojištění léčebných výloh

Cena nezahrnuje:
 
připojištění proti stornu - 990 Kč/os
kauce na auto, připojištění auta

Poznámka:
 
Není mnoho míst v Evropě, kde bychom našli tak krásnou, divokou a přitom téměř neporušenou přírodu jako ve Finsku. V celé zemi se nachází velké množství lesů a také doslova statisíce jezer a vodních ploch.


  

Další termíny


25.07.2017 - 01.08.2017 8 dní od 31 900,- Kč  
01.08.2017 - 08.08.2017 8 dní od 31 900,- Kč  
08.08.2017 - 15.08.2017 8 dní od 31 900,- Kč  
15.08.2017 - 22.08.2017 8 dní od 31 900,- Kč  
22.08.2017 - 29.08.2017 8 dní od 31 900,- Kč  
29.08.2017 - 05.09.2017 8 dní od 31 900,- Kč  
05.09.2017 - 12.09.2017 8 dní od 31 900,- Kč  
12.09.2017 - 19.09.2017 8 dní od 31 900,- Kč  
19.09.2017 - 26.09.2017 8 dní od 31 900,- Kč  

program zájezdu


1. den Helsinky
 Finsko

Odpoledne přílet do Helsinek, převzetí auta na letiště a odjezd do centra města. Ubytování v hotelu 3* a možnost prohlídky Helsinek.
Helsinky jsou jedinečným přímořským městem, které je tvořeno množstvím zálivů, členitým pobřežím a spoustou malých ostrůvků. Založeny byly v roce 1550 při ústí řeky Vantaa, nejsou tudíž nijak starobylé, ale vaše srdce si dokážou získat spoustou jiných předností.
Centrum města dnes tvoří rozlehlé náměstí Senaatintori, které obklopují majestátní budovy z 19. století. Bylo postaveno po vzoru Petrohradu a jeho hlavní dominantou je neoklasicistní katedrála Tuomiokirkko. Před katedrálou stojí socha Alexandra II., který uznal finštinu jako úřední jazyk. Pokud se rozhodnete katedrálu navštívit, připravte se na výstup po cca 60 vysokých schodech. Odměnou za námahu vám pak bude nádherný výhled na celé město. Naproti v ulici můžete navštívit koncertní halu Finlandia talo. Nedaleko katedrály nechala pravoslavná církev vystavět červený chrám Zesnutí Panny Marie.Určitě stojí za to, vydat se lodí na ostrov Suomenlinna, jehož bývalá námořní pevnost je zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ostrov je jednou z nejznámějších turistických atrakcí Helsinek. Vyhledávaným výletním cílem se stal také proto, že se nachází pouhých 15 minut plavby od helsinského přístavu s tržištěm na náměstí Kauppatori.

 Sokos Hotel Presidentti 
   

   

2. den Helsinki - Lappeenranta (250 km)
 Finsko

Po snídani pojedete na východ, doporučujeme zastávku ve městě Porvoo, druhém nejstarším městě Finska, má nádherné nábřeží a středověké historické centrum. Poté již přes hraniční město Vaatimaa do Lappeenranta, centra Jižní Karélie. Ubytování na dvě noci se snídaní.
Lappeenranta leží na břehu jezera Saimaa (největší jezero ve Finsku). Samozřejmostí jsou všudypřítomné cyklistické stezky, kterých se hojně využívá, protože kolo zde patří mezi hlavní dopravní prostředek. Kromě cyklistických stezek je zde spousta udržovaných běžeckých tras kolem celého města, často i s nočním osvětlením, vedoucí vesměs lesy, které jsou částí města, takže člověku mnohdy ani nepřipadá, že je ve městě.

 Cumulus Hotel Lappeenranta 
   

   

3. den výlety do okolí - jezero Saimaa
 Finsko

Z míst v okolí stojí za návštěvu Verla Mill Museum (velmi zachovalá továrna na papír, která přestala fungovat v roce 1964 a od té doby funguje jako muzeum) patřící mezi památky UNESCO. Dále je to Imatra s její peřejemi na řece Vuoksi. Řeka Voksi je přehrazena elektrárnou, která otevírá stavidla pouze několikrát v pravidelných intervalech v létě, což je podívaná především pro turisty. Z přírodních zajímavostí je to Punkaharju, opravdu překrásná jezerní oblast. Punkaharju je známé také díky kultuře, je zde známé Retretti Art Centre, které je částí svých prostor ukryto pod zemí. K vidění je tam spousta obrazů a instalací, které určitě zaujmou.
Kdo bude chtít může si připlatit plavbu po jezeře Saimaa. Saimaa je mělké jezero (hloubka do 82 m) na jihovýchodě Finska, ve východní části Finské jezerní kotliny.Pobřeží je silně členité, často skalnaté většinou pokryté lesy. Jezerní soustava má velice nepravidelný tvar, je roztříštěna četnými ostrovy a ostrůvky. Břeh měří celkem 15 000 km.

 Cumulus Hotel Lappeenranta 
   

   

4. den Lappeenranta - Savonlinna - Joensuu (340 km)
 Finsko

Dnes se podíváte do města Savonlinna. Savonlinna vyrostla mezi jezery Pihlavesi a Haapavesi v blízkosti slavného hradu Olavinlinna. Byla založena Pehrem Brahem kolem roku 1639 a stala se čilým kupeckým, rybářským a tržním městem. V letních měsících zde hraje nezapomenutelné operní divadlo pod otevřenou oblohou.Mezi památky, které byste měli vidět rozhodně patří i hrad Olavinlinna. Je považován za nejkrásnější hrad Finska. Byl založen Erikem Tottem v roce 1475 a sloužil švédským, později ruským vládcům. Dnes je znám svou scenérií jako místo, kde začíná Savonlinna Opera Festival. Blízko hradu je muzeum s expozicemi místních dějin. Můžete také navštívit několik lodí, které byly přestavěny na muzea. Z městských památek je nejvýznamnější novogotická katedrála postavená podle plánů A. H. Dalströma. V parku u katedrály je památník hrdinů z roku 1921. Ortodoxní kostel z roku 1845, původně určený pro ruskou posádku, postavil francouzský architekt Louis Visconti.
Z města Savonlinna poté pojedete na sever přes Kerimaki, kde doporučujeme zastávku a podívat se na největší dřevěný kostel na světě, a poté již dorazíte do Joensuu, které se nachází na hranicích s Ruskem.

 Sokos Hotel Kimmel 
   

   

5. den Joensuu - Jyvaskyla (250 km)
 Finsko

Po snídani vyrazíte na západ do města Jyvaskyla, rodné město světově známého architekta Alvara Aalto.Kromě několika budov postavených podle jeho návrhů zde najdete i muzeum nesoucí jeho jméno. Město se nachází v samém středu finské jezerní oblasti. Prohlédnout si jeho okolí můžete z rozhledny na vysílači

 Cumulus Hotel Jyvaskyla 
   

   

6. den Jyvaskyla - Tampere - Turku (315 km)
 Finsko

Po snídani pojedete do města Tampere, které se nachází mezi jezery Näsijärvi na severu a Pyhäjärvi na jihu. Tyto dvě vodní plochy s rozdílem 18 výškových metrů spojují peřeje Tammerkoski, které byly už v minulosti zdrojem energie a dnes na nich stojí hned několik vodních elektráren.Srdcem Tampere je hlavní náměstí Keskustori, jehož jižní konec lemuje hlavní třída Hämeenkatu, v jejímž okolí najdete spoustu nákupních příležitostí.Na náměstí Keskustori můžete obdivovat třeba budovu radnice či kostela, Na náměstí Keskustori můžete obdivovat třeba budovu radnice či kostela.Trochu oddechu od velkoměstského ruchu centra vám přinese návštěva zalesněného kopce Pyynikki jen kousek dál na západ, na jehož vrcholu stojí příjemná rozhledna s v Tampere velmi vyhlášenou kavárnou. Odtud můžete vidět svůj další případný cíl, vysokou vyhlídkovou věž v zábavním parku Särkänniemi, ale i celé Tampere. Ovšem pokud budete pokračovat dál na západ směrem od centra, tak kousek od rozhledny začíná příjemná na kopci stojící čtvrť Pispala s tradiční finskou architekturou.
Z Tampere pak budete pokračovat do města Turku, nejstaršího města Finska a bývalého hlavního města. Za prohlídku stojí hrad a katedrála.
Jednou z největších a nejvýraznějších památek města je hrad situovaný nedaleko přístavu. Hrad byl založen v roce 1280 a patří mezi největší turistická lákadla ve městě. Na hradě pobýval zakladatel řady finských měst – hrabě Per Brahe nebo také švédský král Eric XIV. Ten byl na konci 16. století vězněn v hradní věži a následně prohlášen za duševně chorého. V roce 1743 došlo na hradě k uzavření míru s Ruskem. Uvnitř hradu jsou k vidění dva žaláře, hodovní síně i historické muzeum středověkého Turku. Zúčastnit se můžete prohlídky v angličtině, kde se dozvíte podrobné informace o historii hradu. Sami se pak vydejte na průzkum horního patra, kde je několik renesančních místností. V roce 1881 zde bylo vybudováno historické muzeum středověkého Turku.
Kromě hradu můžete ve městě navštívit ještě mnoho dalších zajímavých lokalit. Nad řekou a celým Turku se tyčí například katedrála Tuomiokirkko, která představuje jeden z nejdůležitějších chrámů ve Finsku. Vysvěcena byla ve 13. století, když zde bylo založeno biskupství. Katedrála vás zaujme svými rozměry, je nesmírně vysoká a doplněna oblouky a klenutou hlavní lodí. Vnějšek si sice udržel středověký ráz, ale interiér byl po požáru v roce 1827 zcela přebudován. Katedrála se stala místem posledního odpočinku významných švédských i finských osobností.

 Cumulus Hotel Turku 
   

   

7. den Turku - Helsinky (165)
 Finsko

Po snídani se budete vracet do hlavního města. Využijte poslední den k prohlídce Helsinek.

 Sokos Hotel Pasila 

8. den odlet
 Finsko

Ráno odjezd na letiště, předání auta a odlet do Prahy.

  

Hotely:


název hotelu:
 

Sokos Hotel Pasila


Země:
 
Finsko
Lokalita: 
Popis: Poloha a vybavení
Příjemný Sokos Hotel Pasila se nachází ve čtvrti Länsi-Pasila, 10 minut jízdy z centra Helsinek. Nedaleko nalezneme kongresové centrum Hartwall Areny a zábavní park Linnanmäki. Letiště je vzdáleno zhruba 15 km od hotelu. Okolí nabízí mnoho možností poznávání, nakupování a zábavy. Hosté si mohou zahrát squash na 3 kurtech nebo si zacvičit v posilovně. Na místě si můžete půjčit také auto.
Ubytování a stravování
Nabízí celkem 178 klimatizovaných, příjemně vybavených, pokojů s kabelovou TV a bezplatné Wi-Fi. Na výběr je z několika kategorií ubytování. Restaurace & Bar Sevilla podává španělské tapas a sangriu ve španělské atmosféře. Každé ráno se podává snídaně formou bufetu. Na skleničku můžete zajít do baru.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Nedaleko centra
Úroveň: 4*
Vybavení: výtah, úschovna zavazadel (lyží apod.), restaurace, recepce, půjčovna aut, parkování, kancelářské služby, internet, hotelový trezor, čistírna, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: squash, fitness
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Cumulus Hotel Lappeenranta


Země:
 
Finsko
Lokalita: 
Popis: Poloha a vybavení
Hotel Cumulus Lappeenranta se nachází v centru finského města Lappeenranta. Městu se přezdívá perla jezera Saimaa. Má výhodnou polohu jak pro okružní plavby po jezeře Saimaa, tak na jednodenní výlety do města Vyborg. Hosté mohou v hotelu relaxovat v 2 saunách nebo se osvěžit v krytém bazénu. Hotel také nabízí dobře vybavenou konferenční místnost s kapacitou až 30 osob. Na recepci je možné zakoupit mnohé vstupenky na různé atrakce.
Ubytování a stravování
V hotelu najdeme celkem 95 příjemně vybavených pokojů. Na pokojích je též internetové připojení. Restaurace Huviretki nabízí chutná jídla mezinárodního stylu. Snídaně formou bufetu.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Centrum města
Úroveň: 3*
Vybavení: recepce, půjčovna motocyklů, prádelna, parkování, konferenční místnost, hotelový trezor, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Hotely:


název hotelu:
 

Sokos Hotel Kimmel


Země:
 
Finsko
Lokalita: 
Popis: Poloha a vybavení
Sokos Hotel Kimmel se nachází v centru finského města Joensuu, na břehu řeky Pielisjoki. 200m je vzdálena zastávka Joensuu. Hned vedle hotelu se rozprostírá park Sirkkala. Deset minut pěšky od hotelu se nachází North Karelia Muzeum. V hotelu je internetové připojení zdarma. Parkování je možné za příplatek, není nutná rezervace předem. Hosté mohou využít volný vstup do sauny a do bazénu v hotelu. U bazénu je také k dispozici fitness vybavení. Ubytování a stravování
Celkem zde najdeme 230 pokojů. Jsou moderně zařízené, mají vlastní koupelnu a možnost internetového připojení. V hotelu jsou hostům k dispozici dvě restaurace, Kimmel’s Fransmanni Restaurant, která nabízí tradiční, rustikální francouzské pokrmy, a Riverside Restaurant, která nabízí posezení s živou hudbou.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Centrum města
Úroveň: 4*
Vybavení: výtah, sauna, restaurace, recepce, půjčovna aut, diskotéka, business centrum, bazén vnitřní, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: fitness
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Hotely:


název hotelu:
 

Cumulus Hotel Jyvaskyla


Země:
 
Finsko
Lokalita: 
Popis: Poloha a vybavení
Cumulus Hotel Jyvaskyla leží nedaleko centra finského města Jyvaskyla a je ideální pro rodinné dovolené. V blízkosti se nachází Muzeum umění v Jyväskyle, Univerzita v Jyväskyle a Muzeum Alvar Aalto. Dalším zajímavým místem je Stadion Jyväskylän Jäähalli. V tomto 3hvězdičkovém hotelu je 6 menších zasedacích místností s audiovizuálním vybavením. Ve veřejných prostorách je k dispozici bezdrátový internet (za příplatek). Během srpna 2007 byla dokončena celková rekonstrukce tohoto hotelu. Parkování u hotelu je pro hosty zdarma.
Ubytování a stravování
Celkem 202 pokojů. Na každém pokoji najdeme minibar, koupelnu, vysoušeč vlasů, internetové připojení (za příplatek), psací stůl, TV a telefon. Restaurace v hotelu Cumulus Jyvaskyla podává snídaně formou bufetu.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Nedaleko centra
Úroveň: 3*
Vybavení: úschovna zavazadel (lyží apod.), sauna, restaurace, recepce, prádelna, kosmetika, konferenční místnost, kancelářské služby, internet, bazén vnitřní, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: fitness
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 


Hotely:


název hotelu:
 

Cumulus Hotel Turku


Země:
 
Finsko
Lokalita: 
Popis: Poloha a vybavení
Cumulus Hotel Turku se nachází v centru finského města Turku, pouhých 7 minut pěšky od hlavního náměstí, kde se nalézá spousta obchodů. 200m daleko proudí řeka Aurajoki. Obchodní centrum Hansa je 5 minut pěšky od hotelu. Hrad Turku se rozprostírá 2km od hotelu. Pro odpočinek po prohlídce okolních památek a krás mohou hosté využít jednu ze dvou saun, které se nacházejí přímo v hotelu. Bezdrátové internetové připojení je dostupné v celém hotelu za poplatek.
Ubytování a stravování
Všechny pokoje v hotelu Turku Cumulus mají minibar, pracovní stůl a vlastní koupelnu se sprchou nebo vanou. Každé ráno se podává snídaně formou bufetu.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Centrum města
Úroveň: 3*
Vybavení: výtah, úschovna zavazadel (lyží apod.), sauna, prádelna, parkování, kancelářské služby, internet, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Hotely:


název hotelu:
 

Sokos Hotel Presidentti


Země:
 
Finsko
Lokalita: 
Popis: Poloha a vybavení
Sokos Hotel Presidentti se nachází nedaleko centra (400m) hlavního finského města Helsinky. 3 minuty chůze od hotelu se nachází nákupní centrum Kamppi. 500m je vzdálené hlavní nádraží. (Všichni hosté dostanou 10% slevu do obchodního domu Sokos, který stojí 5 minut chůze od hotelu.) Letiště Helsinky-Vantaa se nachází 17 km daleko. Nejbližší stanice metra je pouhých 100m od hotelu. Poloha hotelu umožňuje snadný přístup ke všem turistickým atrakcím v okolí. V hotelu se nachází sauna, krytý bazén a několik konferenčních místností.
Ubytování a stravování
Najdeme zde celkem 494 pokojů. Hotel nabízí pokoje s klimatizací. V některých pokojích je také kávovar. Internetové připojení je k dispozici zdarma v celém hotelu. Sevilla Bar & Restaurant se specializuje na tapas a sangrii, zatímco hospoda Adjutantti nabízí běžná jídla a živé sportovní přenosy na velkých TV obrazovkách.
Typ ubytování: hotel
Poloha: Nedaleko centra
Úroveň: 4*
Vybavení: výtah, úschovna zavazadel (lyží apod.), směnárna, sauna, restaurace, recepce, kancelářské služby, internet, hotelový trezor, bazén vnitřní, bar, 24-hod.servis
Sport v místě: 
Sport v okolív: 


  

fotografie hotelu

 
Nezávazná objednávka zájezdu 01.08.2017-08.08.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a autě (31 900,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (990,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Thajsko: Bangkok + řeka Kwai + ostrov Koh Hai + Krabi
Thajsko: Bangkok + řeka Kwai + ostrov Koh Hai + Krabi
Thajsko
Koh Hai Fantasy Resort & Spa
01.11.2017-12.11.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 55900,- Kč
Autentické Mexiko s českým průvodcem
Autentické Mexiko s českým průvodcem
Mexiko

15.10.2017-30.10.2017
Se snídaní, pravidelná letecká linka

 79900,- Kč
Madagaskar - tajemná země baobabů a lemurů
Madagaskar - tajemná země baobabů a lemurů
Madagaskar

23.10.2017-08.11.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 127900,- Kč
Japonsko - Taiwan - Hong Kong s českým průvodcem
Japonsko - Taiwan - Hong Kong s českým průvodcem
Tchaj-wan

18.10.2017-31.10.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 97980,- Kč